The Lobster (2015)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

The Lobster (2015), film molası bölümümüzde The Lobster (2015) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. The Lobster (2015) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

The Lobster (2015)

Sinema endüstrisi son derece geniş kapsamlı olan bir sektördür ve dünyanın her yerinde çok farklı kesimlerine beğenilerine hitap eden filmler yapılıyor. İş de özellikle kara mizah sevenlerin çok beğeneceği, ütopik bir yönü de olan bir film var karşımızda ve The Lobster. Film 2015 yılı yapımıdır. Türünün en iyi örnekleri arasındadır.

Filmin Konusu

The Lobster isimli filmin konusu ana hatları ile şu şekildedir: Film ana karakter David etrafında şekillenir. David eşi tarafından aldatılmış, daha terkedilmiş durumdadır. Son derece morali bozulan ve ne yapacağını bilemeyen David evini terk ederek bir otel odasına yerleşir. Otel son derece ilginç bir özelliğe sahiptir. Otelin yöneticisi David’e 45 gün süre verir. Bu süre zarfında kendisine bir eş bulamaz ise hayvana dönüşeceğini söyler ve olaylar burada başlar. Kendisine böyle bir öneri sunulunca eğer sevdiği sevebileceği bir kadını bulamaz ise o zaman David bir ıstakoza dönüştürülmek istediğini ifade eder. Çünkü ıstakoz kendisi için hayat döngüsünü, denizi simgeler durumdadır.

Otelde yanında kendisine bir köpek eşlik eder durumdadır. Yine yanında aksak ve peltek bir durumu olan John ile arkadaş olur. John’un yanında olan kişi ise kurda dönüştürülmüş olan annesidir. Otelde belli başlı bazı kurallar vardır. Otel çalışanları ile cinsel ilişkiye girilemez. Otelde ayrıca farklı türden insanlar vardır. Bir takım kurallar da çiğnenir durumdadır. David bir süre sonra bunlardan rahatsız olur. David bir süre sonra diğer yalnızlar otelinde olan ve kendisini kör olarak ifade eden kadınla ilişkiye başlar ve film ilginç bir final ile sona erer.

Bir önceki yazımız olan Kapan – Get Out (2017) başlıklı makalemizde 2017, Allison Williams ve Bradley Whitford hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/HDZUm1yXj1c” frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
The Lobster (2015)
28 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar