The King (2019)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

The King (2019), film molası bölümümüzde The King (2019) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. The King (2019) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

The King (2019)

İçindekiler

  • 1 The King Filminin Konusu
  • 2 The King Oyuncu Kadrosu

Netflix, Ortaçağ yaşantısını ele alan savaş filmleri kategorisine giren The King adlı filmi ekranlara taşıyor. Shakespeare’nın kaleminden çıkan Henriad adlı eserden esinlenerek çekilen film, ünlü oyuncu kadrosu ve başarılı çekimi ile dikkatleri üzerine topluyor.

The King Filminin Konusu

Netflix’in seyirici ile buluşturduğu The King filminde İngiltere’nin kralı olarak bilinen V. Henryy’in hayatı konu ediliyor. Orta çağ geleneklerini yansıtan filmde, İngiltere ile Fransa ülkeleri arasında yaşanan savaşları anlatıyor. Shakespare’nin eserinden faydalanarak yazılan senaryoda Hal isimli karakter dik başlı bir prensi canlandırıyor. Aynı zamanda bu dik başlı prens İngiltere tahtının da varisi oluyor. Fakat bu dikbaşlı prens, bulunduğu konum itibari ile güzel yaşamını bırakarak ailesine, tahta sırtını dönüyor ve halkın içerisinde yaşamaya başlıyor.

Hal isimli prens babasının vefatından sonra tahta geçmek zorunda kalıyor. Bu durum prensi kaçtığı o lüks hayatın içerisine girmek zorunda bırakıyor. Prensin tahta geçmesi birçok sorumluluğunu da beraberinde getiriyor. Genç kral öncelikle sarayda olup bitenleri belirli bir düzen içerisine sokması gerekiyor. Babasının vefat etmesinin ardından kalan savaş ve kaosların üstesinden genç kralın gelmesi gerekiyor. Ayrıca filmin senaryosunda yer alan bir başka detay ise geçmişte akıl hocası olarak bilinen, aynı zamanda alkolik olan şövalye John Falstaff’ın bütün geçmişi ortaya dökülüyor.

The King Oyuncu Kadrosu

Aşırı gerçekçi sahneleri ile adından sıkça söz ettiren The King, başarılı bir prodüksiyon ve uzman ekip kadrosuna sahip. Filmin akıcılığı biraz yavaş olsa da hikaye bütünlüğü bu açıklığı kapatmaya yeterli geliyor. The King filminin başrol oyunculuğunu Timothee Chalamet, Robert Pattison ve Lily- Rose Deep gibi genç ve kaliteli oyuncular paylaşıyor.
Filmin senaryosu gerçek hayattan biraz konu dışı olsa da seyir kalitesi olarak mükemmel ötesi zevkler yaşatıyor. Gerek etkileyici senaryosu gerekse çekim kalitesi ile 2 saat kesintisiz film izleme keyfi sunuyor. The King filmi ekranlara çıktıktan kısa bir süre birçok seyirci tarafından izlenmesi ve olumlu eleştireler alarak en çok ilenenler arasında yer almayı başarmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gizemli Yolculuk – Serenity (2005) başlıklı makalemizde 2005, bilim kurgu filmleri ve Chiwetel Ejiofor hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/pmbiX8dpRDc” frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
The King (2019)
78 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar