Tenet (2020)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Tenet (2020), film molası bölümümüzde Tenet (2020) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Tenet (2020) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Tenet (2020)

Tenet filmi 205 milyon dolar bütçe ile çekilmiş Ağustos 2020 tarihinde vizyona girmiştir. Yönetmenliğini Cristopher Nolan’ın yaptığı filme gösterime girdiğinden bugüne kadar yaklaşık 34,1 milyon dolar hasılar elde edildiği söylenmektedir. Başrollerinde John David Washington ve Robert Pattinsonun paylaştığı, Elizabeth Debicki ve Kenneth Branagh’ın eşlik ettiği film casusluk konusu içermektedir.

Tenet Filmi Konusu

Dünya büyük bir tehlike altındadır ve bu tehlikeyi önlemek isteyen bir savaş kahramanının hikâyesidir.  Zaman olarak gerçek olmayan bir zamanda geçmektedir. Uluslararası bir alanda dünyayı tehlikelerden kurtarmaya çalışan kahramanın zorlu mücadelesi ele alınmaktadır. Uzun metrajlı bir film olan Tenet 2020 yaklaşık 150 dakika sürmektedir. Geçirilen süre boyunca soluksuz izlenen filmde aksiyon ve tempo hiç düşmemektedir.

Ütopik filmler kategorisinde değerlendirebilinecek bir filmdir. Tenet palindrome okunuşunun filme yansıtıldığı bir konuyu içermektedir. Yani tersten de düzden de okunduğunda aynı anlamı içerir. Eleştirmenlerin anlamaya çalışmadan konusunu hissetmeye ve yaşamaya çalışın dediği film ile ilgili olarak özellikle aksiyon filmlerini seven izleyiciler için seyredilmesi tavsiye edilen bir film niteliğindedir.

Filmin genel içeriğinde gelecekten bu zaman gelmiş ancak geçmişi daha çok tehdit altına alan biraz kafa karıştırıcı ama ilginç konular içeren sahneler bulunmakta. Ana karakterinin kahramanlık olgusunun üzerinde durularak, insanlığı nasıl kurtaracağına dair çabaları anlatılıyor. Birçok tesadüfü bir arada izleyici ile buluşturan filmi izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Aksiyon ile ilgili her detayı bu filmde bulabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeni Mutantlar – The New Mutants (2020) başlıklı makalemizde 2020, 2020 Filmleri ve Anya Taylor-Joy hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/we_O2o8NJlI” frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Tenet (2020)
55 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar