Şikago Yedilisi’nin Yargılanması (2020)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Şikago Yedilisi’nin Yargılanması (2020), film molası bölümümüzde Şikago Yedilisi’nin Yargılanması (2020) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Şikago Yedilisi’nin Yargılanması (2020) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Şikago Yedilisi’nin Yargılanması (2020)

2020 Ekim ayında yayına giren ve Amerikan yapımı olan film çekimleri Amerika, Hindistan ve İngiltere’de yapıldı. 1968 yılında Amerika’da Şikago’da ulusal bir konferans esnasında o dönemlerde süregelen savaşların en büyüğü olan Vietnam savaşını protesto amaçlı ayaklanma çıkaran yedi sanık hakkında gelişen olayları anlatıyor.

Şikago Yedilisi’nin Yargılanması Konusu

Aslında ilk başta ayaklanma ve protesto eden sekiz kişi iken içlerinde siyahi olan bir tanesi avukat istemeyip kendi savunmasını kendisi yapıyor fakat tutuklanarak hapse atılınca yedi kişi kalıyorlar. 1969 yılında duruşmaları başlayan Şikago yedilisi ile ilgili dava o dönemlerde basın tarafından ilgi ile takip ediliyordu.

Dram ve gerilim türünde olan film uzun metrajlı bir yapım olup yaklaşık 2 saat 9 dakika sürüyor. Yahya Abdul Mateen ve Sacha Baron Cohenin başrollerini paylaştığı film tarihe ışık tutması açısından da ilgi ile izleniyor. Netflix filmlerinden olan Şikago Yedilisinin Yargılanması filmin çekimleri yapılırken kullanılan teknik ve tarihte yaşanan gerçek olaylardan etkilenerek gerçekleri yaşatması konusunda adından çokça söz ettiriyor.

Aslında barış havasında başlamış olan masum bir protesto gösterisi daha sonradan polis ve gurup arasında şiddet dolu bir çatışma içerisine girmeleri ile devam ediyor. Çokta adaletli olmayan ve taraf tutuculukla sonuçları merakla beklenen bir davanın gözler önüne serildiği film eleştirmenlerden de güzel notlar aldı.

Bir önceki yazımız olan Code 8 (2019) başlıklı makalemizde 2019, Code 8 ve Code 8 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/GOISPc0NnzY” frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Şikago Yedilisi’nin Yargılanması (2020)
39 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar