Savaşın Çicekleri – The Flowers of War (2011)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Savaşın Çicekleri – The Flowers of War (2011), film molası bölümümüzde Savaşın Çicekleri – The Flowers of War (2011) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Savaşın Çicekleri – The Flowers of War (2011) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Savaşın Çicekleri – The Flowers of War (2011)

İçindekiler

  • 1 Filmin Konusu Ve Özeti
  • 2 Filme Genel Bakış 

Savaşın Çiçekleri filmi, bir dram ve savaş türün de olan film türüdür.  2011 senesin de vizyona girmiştir. Film pek çok dal da ödüle aday olarak gösterilmiştir. Savaş film önerileri dalın da tavsiye edilebilecek bir filmdir. Asya Film Ödülleri dalın da en iyi yönetmen ödülüne, layık görülmüştür.

Filmin Konusu Ve Özeti

Film 1937 yılında geçmektedir. Nanking ismi verilen şehir, Çin ve Japonya arasında kalmış, genel de bombalanan ve halkı yağmalanan bir noktadır. Çin, Japon ordusu tarafından işgal altına alınmıştır. Bu esna da halk korku için de ve çaresiz kalmıştır. Sığınacak ve kaçacak bir yer ararlar.

En sonun da saklanacak bir alan bulurlar. Bu esna da Amerikalı olan John Miller ile tanışırlar. Miller onlara yardım eder. Kadınları koruma altına almaya karar verir. Fakat savaşın gerçekleri peşlerini bırakmaz. Acımasızlık, hoşgörüsüzlük konuları ciddi boyuttadır.

Çin sineması film önerilerin de Savaşın Çiçekleri filmi, mutlaka karşınıza çıkacaktır. Filmin yönetmenliğini, Yimou Zhang yapmaktadır. Filmin başrol oyuncuları; Christian Bale ile NiNi’ dir.

Christian Bale; Ünlü bir sinema oyuncusudur. Hollywood filmlerin de oynamıştır. En dikkat çeken rolü, Batman filmindedir.  Ni Ni; Ünlü Çinli bir oyuncudur. Savaşın Çiçekleri filminde ki rolüyle dikkat çekmiştir. 2013’ de en iyi kadın oyunculardan seçilmiştir.

Filme Genel Bakış 

Film de Japonya ve Çin arasında çıkan savaşta, Çin işgal altına alınınca, çok fazla insan ölmüştür. Daha doğrusu katledilmiştir. Bu savaşta tüm şehir esaret altına alınıp bomba yağmuruna tutulmuştur. Aslın da bir papazın yaşadığı olaylar ve ikilemler anlatılır. Ölen bir papazın yerine gelen yeni papaz, Manastırdaki öğrenciler ve kadınların arasın da sıkıntılı zamanlar yaşar.

Bu esna da kendin de yeni özellikler keşfeder ve fedakârlığı öğrenir. Film zorda kalan bir insanın, nasıl daha insancıl duygular beslemeye başladığı ve kendini keşfetmesi ile alakalıdır. Ağır bir savaş filmidir. Eğer savaş film önerileri araştırıyor ve Çin filmleri izlemeyi seviyorsanız, Savaşın Çiçekleri filmi, size göre bir film denilebilir.

Bir önceki yazımız olan Rose Adası’nın İnanılmaz Hikayesi (2020) başlıklı makalemizde 2020, Elio Germano ve Film Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/cOABRZ7iKUM” frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Savaşın Çicekleri – The Flowers of War (2011)
28 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar