Rose Adası’nın İnanılmaz Hikayesi (2020)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Rose Adası’nın İnanılmaz Hikayesi (2020), film molası bölümümüzde Rose Adası’nın İnanılmaz Hikayesi (2020) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Rose Adası’nın İnanılmaz Hikayesi (2020) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Rose Adası’nın İnanılmaz Hikayesi (2020)

İdealistik ve hayalperest bir mühendisin İtalya açıklarında, kıyılardan birine kendi adasını kurması ile başlar. Ancak kendine ait bu adanın bağımsızlığını ilan ettiğinde hem İtalya’nın hem de dünyanın tüm dikkatini üzerine çeker. İtalyan hükümeti ise bağımsızlığın ilanı üzerine onu düşman ilan eder ve plan yapmaya başlar. Başrol için bu durum tehlike oluşturduğundan bazı riskler ve önlemler alması gerekmektedir.

Rose Adası Filmi Konusu

Gerçek hayattan uyarlanan filmler arasında bulunan Rose Adası, idealist bir mühendis olarak nam salmış Giorgio Rose’un ortaya attığı “çılgın fikir” olarak tarihe adını duyuran ve Adriyatik Denizi içinde bir adada kurulan “Rose Adası Cumhuriyeti’nin gerçek hikayesinden uyarlanmıştır.  Çılgınca bir adım olarak tarihe adını kazıyan bu girişim, 1968 yılında Giorgia Rose’un Adriyatik Denizi’ne 400 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur. Filmde ise Giorgio Rose’un yaşadığı tüm kişisel sıkıntılara ve İtalyan Hükümeti’ne karşı verdiği mücadele ele alınmıştır.

Yönetmenliğini Sydney Sibilia’nın yaptığı, senaryosunu ise Francesca Manieri ve Sydney Sibilia’nın yazdığı Rose Adası Filmi’nin, 9 Aralık 2020 tarihinden itibaren Türkiye’de Netflix sosyal platformunda online olarak vizyona girmiştir. Sosyal konulu dramalar kategorisinde vizyona giren film, “Rose Adası’nın İnanılmaz Hikayesi “olarak da görülebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Büyük Firar – The Great Escape (1963)  başlıklı makalemizde 1963, Büyük Firar ve Büyük Firar Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/n0RQZO_o9zc” frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Rose Adası’nın İnanılmaz Hikayesi (2020)
50 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar