Merhaba Dünya – Being There (1979)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Merhaba Dünya – Being There (1979), film molası bölümümüzde Merhaba Dünya – Being There (1979) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Merhaba Dünya – Being There (1979) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Merhaba Dünya – Being There (1979)

İçindekiler

  • 1 Filmin Teması
  • 2 Film Hakkında Diğer Bilgiler 

Dünya sinema tarihinde bir biçimi ile kült haline gelen ve tam anlamı ile iz bırakan filmler var. Burada film önerileri kapsamında size önereceğimiz film 1979 yapımı olan Merhaba Dünya’dır. Film kendi içinde komedi, dram ve politik unsurlar içeriyor.

Filmin Teması

Filmde olaylar Amerika Birleşik Devletleri’nde Washington kentinde yaşayan Chance isimli karakterin başından geçenler anlatılıyor.  Chance oldukça saf ve biraz da engeli olan bir adamdır. Orta yaşlıdır. Çok görkemli bir malikanede bahçıvanlık yaparken asla malikane’nin dışına çıkmamıştır. Dünyadan tamamen kopuk bir hayat sürer. İletişim kurduğu tek kişi ise evin hizmetkarı olan kadındır. Günün birinde zengin patronu ölür ve Change için yaşam bambaşka bir yöne evrilir. Hayatında ilk defa yaşadığı malikaneden çıkar ve öylesine sokaklarda yürümeye başlar.

Film Hakkında Diğer Bilgiler 

Merhaba Dünya isimli filmin başrollerinde Amerikan sinemasına damga vuran oyunculardan Peter Sellers, Shirley MacLaine ve bu iki oyuncu dışında Melvyn Douglas yer alıyor. Filmin yönetmeni Hal Ashby. Filmin yapımcısı Andrew Braunsberg  ve senaristi ise Jerzy Kosinski ki film zaten kendi romanından uyarlama yapılan bir eserdir.

Türk diline Merhaba Dünya olarak çevrilen filmin orijinal ismi Being there olup bu dilimize çevrildiğinde doğru zamanda doğru yerde olmak anlamına gelir. Ülkemizde çevrildikten 5 yıl sonra sinemalarda gösterime girer ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok ses getirir.

Bir önceki yazımız olan Kill Bill Volume 2 (2004) başlıklı makalemizde 2004, David Carradine ve Filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/jOTeqjbWoC0″ frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Merhaba Dünya – Being There (1979)
43 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar