Kuzuların Sessizliği – The Silence Of The Lambs (1991)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Kuzuların Sessizliği – The Silence Of The Lambs (1991), film molası bölümümüzde Kuzuların Sessizliği – The Silence Of The Lambs (1991) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Kuzuların Sessizliği – The Silence Of The Lambs (1991) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Kuzuların Sessizliği – The Silence Of The Lambs (1991)

İçindekiler

  • 1 The Silence Of The Lambs Konusu
  • 2 The Silence Of The Lambs  Oyuncu Kadrosu

Kuzuların Sessizliği psikolojik gerilim türünde olan 1991 yılında yönetmenliğini Jonathan Demme’nin yapmış olduğu film; yazar Thomas Harris’in aynı isime sahip romanından çevrilerek sinemaya uyarlanmıştır. 1992 yılı içerisinde 7 dal için Oscar adayı gösterilmiştir. Yönetmeni ve başarılı başrol oyuncularına altın heykelciği getirmiştir. Aynı zamanda ek olarak en iyi film ve en iyi senaryo uyarlaması adı altında da ödüllere hak kazanmıştır. Bu güzel eserin oyuncu kadrosu şu şekildedir;

The Silence Of The Lambs Konusu

Clarice Starling genç bir FBI ajanıdır. Akademiden mezun olmuş ve önüne FBI ajanı kurbanlarının derilerini yüzen sapık bir katilin elinden yardıma muhtaç bir kadını kurtarmak için görev gelmiştir. Hannibal Lecter ile yakınlık kurmasının tek bir sebebi bulunmaktadır. O da katile daha da kolay yaklaşabilmek. Hannibal Lecter psikopat bir ünlü doktordur. Tabi önemli olan bu ünlü doktora olabildiğince yakın olması ki Lecter’la ilgili istediği bilgilere ulaşabilsin. Lecter ile arasında olan yaşanan Faustiyen ilişki, ne yazık ki onun kaçması için bir kolaylık sağlamıştır. Bakıldığında acı bir gerçek vardır, o da bu sürece iki ayrı katili bulmakla devam edecek olmalarıdır. Devam filmi olan Hannibal’da 2001 yılında seyircilerine kavuşmuştur. Her iki filmde de son derece psikopat bir doktorun fantezileri anlatılıyor. Aynı zamanda FBI ajanı ile seri katil arasındaki akıl oyunları da filmin en can alan kısımlarıdır.

The Silence Of The Lambs  Oyuncu Kadrosu

Filmin yönetmenliğini yapan Jonathan Demme’ye bu başarılı sinema eserinde güzel ve başarılı oyunculuklarıyla destek sağlayan oyuncular; Anthony Hopkins, Jodie Foster, Scott Glen, Ted Levine ve daha bir sürü başarılı isimdir. Craig McKay’in muazzam kurgusuyla izlemekten fazlaca keyif alacağı bir filmdir. Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından bu film ABD Ulusal Film Arşivi’nde koruma altına alınmış durumdadır çünkü bu film kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli olarak belirlenmiştir. Anthony Hopkins filmde seri katil bir doktoru canlandırırken Jodie Foster ise onunla iletişim kurmaya çalışan bir FBI ajanını canlandırır.

Daha fazla film önerileri için web sitemizi takip etmeye devam edin.

Bir önceki yazımız olan Non-Stop (2014) başlıklı makalemizde 2014, Film Önerileri ve Jaume Collet Serra hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/M6v-i24HNe4″ frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Kuzuların Sessizliği – The Silence Of The Lambs (1991)
37 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar