Kutup Macerası – Eight Below (2006)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Kutup Macerası – Eight Below (2006), film molası bölümümüzde Kutup Macerası – Eight Below (2006) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Kutup Macerası – Eight Below (2006) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Kutup Macerası – Eight Below (2006)

İçindekiler

  • 1 Kutup Macerası Filmi Konusu
  • 2 Jerry Köpekleri ile İş Başında

Ünlü yönetmen Frank Marshall’ın denetiminde olan Kutup Macerası filmi 2006 yapımıdır. Türkiye’de vizyona girmesinin ardından ortalama 16 afta boyunca izleyicisinin karşısında olan film, kısa sürede yoğun seyirci kitlesine sahip olarak ülkemize oldukça büyük gelirler sağladı. Filmin başrolü Paul Walker, Jason Biggs, Bruce Greenword, Moon Bloodgood, Wendy Crewson, Dan Ziskie, Malcolm Stewart ve August Schellenberg ünlü isimler yer alıyor.

Kutup Macerası Filmi Konusu

Filmin başrol karakteri olan Jerry, Antartika’da sekiz tane köpeği ile beraber yaşamaktadır. Aynı zamanda Antartika’da dünya dışından gelen ve birçok kişinin de dikkatini çeken bir kaya parçasının araştırmasını yapan Davis McClaren bilim adamı da yer almaktadır. Bu anlamda Jerry’nin köpeklerinin de içinde bulunduğu bir kızak yardımı ile kayanın bulunduğu ortama gideceklerdir. Gitme eylemlerinde kötü hava şartları bu grubu oldukça yoracak ve maceralara sürükleyecektir.

Hava şartlarının gittikçe ağırlaşsa da Davis, aramış olduğu taşı bulacaktır. Davis, taşı alıp döneceği sırada ayağının kayması sonucu altı sular ile kaplı olan buz kütlesinin üzerine düşecektir. Düşmenin etkisi ile buz kırılır ve Davis, buz altında olan çok soğuk suyun içerisine düşer.

Jerry Köpekleri ile İş Başında

Davis’in düşmüş olduğu su insan vücudunun dayanamayacağı soğukluk derecesindedir. Jerry, köpeklerinin yardımı sayesinde Davis’i düşmüş olduğu su kütlesinden kurtaracaktır. Çok zor şartlar altında çalışmalarını sürdüren ve başarı ile sonuçlandıran köpekler, kızak yardımı ile Davis ve Jerry’i çekerek araştırma tesisine ulaştıracaklardır. Davis ve Jerry yaralı olmaları sebebi ile köpeklerini tesisin önüne bağlayarak geri dönme umudu içerisinde oradan uzaklaşıyorlar.

Antartika’dan ayrılan Jerry, yolculuk için tercih ettiği uçakta bayılacak ve kendine geldiğinde ilk merak ettiği köpekleri olacaktır. Fakat köpeklerinin yanına dönmesinin imkânsız olduğunu öğrenen Jerry, köpeklerine kavuşmak için birçok yola başvursa da olumlu yanıt alamayacak ve çaresi köpeklerini bir başına bırakacaktır. Bu arada köpekler beklemekten sıkılacak ve bir martının peşine düşerek yollara dökülecektir.

Bir önceki yazımız olan 6 Süper Kahraman – Big Hero 6 (2014) başlıklı makalemizde 2014, 6 Süper Kahraman ve 6 Süper Kahraman Konusu hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/zz7TGf1awDo” frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Kutup Macerası – Eight Below (2006)
39 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar