Kör Nokta – The Blind Side (2009)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Kör Nokta – The Blind Side (2009), film molası bölümümüzde Kör Nokta – The Blind Side (2009) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Kör Nokta – The Blind Side (2009) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Kör Nokta – The Blind Side (2009)

Kör nokta filmi 2006 yılında yazar Michael Lewis tarafından kaleme alınmış olan The Blind Side: Evolution of a Game adlı romanından esinlenerek 2009 yılında senaryolaşmış olan spor ve dram içerikli bir filmdir. Yönetmenliğini John Lee Hancook’un yaptığı filmin başrol oyuncuları ünlü kadın aktrist Sandra Bullock ve Quinton Aaron’dur.

Kör Nokta Filmi Konusu

Film yayınlanmaya başladığında eleştirmenler tarafından tam not almış ve geniş bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Film Oscar ve MTV film ödüllerine de aday gösterilmiştir. Aday gösterildiği ödüllerden ipi başarı ile göğüsleyerek çıkmış kadın başrol oyuncusuna en iyi kadın Oscar ödülünü getirmiştir. Ayrıca eleştirmenler tarafından yine en iyi kadın oyuncu ödülü filmin baş kadın oyuncusuna verilmiştir.

Kitap zaten gerçek bir kişinin hayat hikâyesini anlatmaktaydı. Böylelikle sinemaseverler kitaptan uyarlanan bu filmle evi barkı olmayan ve evlat edinilen, çok iyi bir şekilde büyütüldükten sonra NFL de en iyi oyuncu olarak seçilen Michael Oher’in yaşadıklarını anlatan bir filmdir.

Seyrederken izleyicileri duygusallaştıran sahneleri insanın içerisine ne olursa olsun yaşamak güzeldir hissini yerleştiren film seyredenler tarafından tam not almıştır. Aile olma kavramını, çocukların sevgi dolu bir ailede büyüdüklerinde bu duygunun hayatlarına nasıl etki ettiğini gözler önüne sermektedir.

Ayrıca çocuklara spor duygusunun aşılanması içindeki cevherin çıkarılması ve sonradan başarılardan durur duyma konuları çok güzel bir şekilde işlenmiştir. Yaklaşık 2 saat süren film başından sonuna kadar sürükleyiciliğini koruyor.

Bir önceki yazımız olan Midway (2019) başlıklı makalemizde 2019, Film Önerileri ve Film Tavsiyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/gvqj_Tk_kuM” frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Kör Nokta – The Blind Side (2009)
61 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar