Kill Bill Vol 1 – (2003)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Kill Bill Vol 1 – (2003), film molası bölümümüzde Kill Bill Vol 1 – (2003) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Kill Bill Vol 1 – (2003) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Kill Bill Vol 1 – (2003)

Tarantino deyince ilk akla gelen filmlerden birisi olan Kill Bill ilk vizyona girdiği günden beri en çok izlenen filmlerden birisidir. Klasik bir intikam hikayesi gibi görünse de biraz da Tarantino sosuyla egzantrik ve farklı bir film haline gelen bu filmi aksiyon sevenler izleyebilir. Ama Kill Bill kesinlikle sadece bir aksiyon filmi olarak tanımlanamaz. Yönetmen dövüş filmleri ve özellikle Japon dövüş sanatının Amerikan sinemasında yer almasını alaycı bir dille ele alır.

Bu anlamda Kill Bill izlerken hem çok kanlı dövüş sahneleri görür hem de birbirinden ilginç karakterlerle yenilikçi ve farklı bir film izlemiş olursunuz. Orijinal film önerileri almak isteyenler için önerilebilecek filmlerden birisidir.

Ölü Gelin

Kill Bill’in klasik hikayesine gelecek olursak düğünü dağıtılan ve damat başta olmak üzere pek çok kişinin öldüğü düğün günü yaralanarak komaya giren bir gelinin intikam hikayesidir. Öldü zannedilen gelin bir gün aniden komadan çıkar. Aradan yıllar geçmiştir ama özellikle kaybettiği bebeği başta olmak üzere damadın ve kanlı düğünün hesabını sormak ister.

Ama içerisinde yer aldığı intikam timinin kadın üyeleri de oldukça tehlikelidir. Baş kahraman küçük yaştan itibaren Japon dövüş sanatının inceliklerini öğrenmiş ve bir intikam timinde kan dökmüş bir kadındır. İntikamını da ilk başta timin diğer üyeleri olan kadınlardan almak ister.  Her anı aksiyon dolu bu film her zaman beğenilen sinema klasiklerinden birisidir.

Bir önceki yazımız olan Kanatlarını Aç – Spread Your Wings (2019) başlıklı makalemizde 2019, Jean-Paul Rouve ve Kanatlarını Aç hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/7kSuas6mRpk” frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Kill Bill Vol 1 – (2003)
36 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar