Kefernahum – Capharnaüm (2018)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Kefernahum – Capharnaüm (2018), film molası bölümümüzde Kefernahum – Capharnaüm (2018) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Kefernahum – Capharnaüm (2018) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Kefernahum – Capharnaüm (2018)

İçindekiler

  • 1 Hiç Okula Gitmeyen Çocuklar 
  • 2 12 Yaş İsyanı

2018 yapımı olan Kefernahum son dönemin konusu ile en dikkat çeken filmlerinden birisidir. Lübnanlı 12 yaşındaki Zain’in hikâyesi herkesi etkileyen hikâyelerden birisidir. Çok zor bir hayatı olan Zain 12 yaşına gelene kadar hayatın en kötü tarafları ile karşılaşmış ve bu yaşa geldiğinde ailesine onu bu dünyaya getirdikleri için dava açmıştır. Bu dava ile açılan filmde geri dönüşlerle Zain’in hikâyesine tanık oluruz. Zain bir buçuk yaşında bir oğlu olan Etiyopyalı bir mülteciyle yakınlaşmıştır. O bebeğe abilik eden Zain ve bu aile arasında bir yakınlık vardır. Hem Zain’in hem de Etiyopyalıların nüfuz kâğıdı yoktur. Lübnan hükümetinin gözünde var olmayan bu kişiler hayatta kalmaya ve yasadışı yollarla iş bulmaya çalışmaktadırlar.

Hiç Okula Gitmeyen Çocuklar 

Zain hiç okula gitmemiş. Ailesinin de onu okula gönderme gibi bir çabası olmamış. Zaten diğer Lübnanlı çocuklar gibi sokaklarda büyüyüp küçük yaşta çalışması gerektiğini kabul ederek onu dünyaya getirmişler. Bu durumu değiştirmek için de ailesinin hiç bir çabası olmamış. Zain’nin kaderini değiştirebilecek olan tek şey onun çabası ile olmuş. Zain 12 yaşına geldiğinde isyan etmeye karar vermiş ve de bu isyanı onun hayatının akışını değiştirebilecek olan tek şey. Hatta kader birliği yaptığı Etiyopyalı anne ve çocuk da bu karardan etkilenecektir.

12 Yaş İsyanı

İnsan kendisini Lübnan gibi zor şartlarda yaşanılan bir ülkede dünyaya getirdikleri ve kaderine terk ettikleri için ailesine isyan eder ve hatta dava açar mı? Zain bu soruya evet diye yanıt veriyor ve ailesine dava açmaya karar veriyor. Kendisini okula göndermeyi hiç düşünmeyen ve de yaşantısını değiştirmek için hiç bir çaba göstermeyen ailesine karşı isyan etmeye karar veriyor. Bu kararı verdiğinde zaten kendisine sokaklarda zor şartlarda yaşadığı için bir şiddet suçu işlemiş ve cezaevine girmiştir. Cezaevinde kendi avukatı ile görüşmesinde kendisi de ailesine karşı dava açmayı istediğini söyler. Olayların gelişimi hem onun hem de Etiyopyalı mülteci ailenin kaderini etkileyecektir. Dram filmlerini sevenler ve farklı bir ülkede geçen acılarla dolu olsa da farklı bir macera izlemek isteyenler için Kefernahum en orijinal seçeneklerden birisidir.

Bir önceki yazımız olan Sürücü – Drive (2011) başlıklı makalemizde 2011, Bryan Cranston ve Carey Mulligan hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/_h8SfhPcOqc” frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Kefernahum – Capharnaüm (2018)
32 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar