Gizli Sayılar – Hidden Figures (2016)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Gizli Sayılar – Hidden Figures (2016), film molası bölümümüzde Gizli Sayılar – Hidden Figures (2016) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Gizli Sayılar – Hidden Figures (2016) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Gizli Sayılar – Hidden Figures (2016)

İçindekiler

  • 1 Gizli Sayılar Filmi Konusu
  • 2 Gizli Sayılar Filmi Kadrosu

Film severler için yine harika bir öneri ile geldik. Evlerde sıkıldığımız bu zorlu süreçte hepimiz boş zamanlarımızı kaliteli geçirmek adına film ve dizilere sardık. İşte bu sefer de film önerileri ağımıza Gizli Sayılar filmini aldık.

Gizli Sayılar Filmi Konusu

Film NASA’da pek çok önemli işlerde yer alan fakat isimleri çok duyulmamış üç tane siyahî kadının gerçek hayat hikayesinden ilham alınarak düzenlenmiştir. Irk ayrımcılığının hat safhada olduğu bir zamanda NASA’da çalışan Katherine, Mary ve Dorothy isimli müthiş zekaya sahip üç kadın vardır. Katherine, küçüklüğünde matematik dersindeki başarılarıyla sınıf atlamaya layık görülmüş üniversite mezunu bir kadındır.

Dorothy, üst düzey yönetim yeteneğine ve birçok mekanik beceriye sahiptir. Mary ise matematik ve fizik diplomasına sahip olduğu halde NASA’nın kadrosuna alınmayan, uzay mühendisi olma hülyaları gören bir kadındır. Bu üç kadın ten renkleri sebebiyle NASA gibi ün yapmış bir kurumda bile ırkçılığa maruz kalırlar. Bu üç kadın uzayın derinliklerini hedefleyen, dönem Amerika’sının temellerini etkileyecek işlere imza atarlar.

Gizli Sayılar Filmi Kadrosu

Theodore Melfi’nin yönetmeni olduğu filmde başrolleri Taraji P. Henson, Octavia Spencer ve Janelle Monáe paylaşmaktadır. Filmin ana kadrosunda yer alan diğer oyuncular ise Kevin Costner, Kirsten Dunst, Jim Parsons, Mahershala Ali, Aldis Hodge ve Glen Powell gibi pek çok başarılı oyuncudur.

Bir önceki yazımız olan Akıl Defteri – Memento (2000) başlıklı makalemizde 2000, Akıl Defteri ve Akıl Defteri Filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/WBpA0WChbDY” frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
1 sene önce eklendi
Gizli Sayılar – Hidden Figures (2016)
15 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar