Gizemli Yolculuk – Serenity (2005)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Gizemli Yolculuk – Serenity (2005), film molası bölümümüzde Gizemli Yolculuk – Serenity (2005) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Gizemli Yolculuk – Serenity (2005) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Gizemli Yolculuk – Serenity (2005)

İçindekiler

  • 1 Gizemli Yolculuk Filmin Konusu
  • 2 Filmin Bütçesi

Gizemli Yolculuk filminin Başrollerini NathanFillion, GinaTorres. Alan Tudyk, MorenaBaccarin ve Adam Baldwin’in paylaştıkları 2005 ABD yapımı Aksiyon, Gerilim, Macera ve Fantastik tarzı film JossWhedon tarafından yönetilmiş olup müzikleri de David Newman‘a ait olup süresi 119 dk.’dır. Bu film Fox’un iptal etmiş olduğu bilim kurdu dalında TV dizisi Firefly’ın devamı niteliğini taşır. Dizinin final sonrası devam niteliğini taşır.2518 yılında başlar.

Gizemli Yolculuk Filmin Konusu

Yüzbaşı Malcom Reynolds’un galaksiler arasındaki savaşın mağlup tarafında olmasından sonra görevinden ayrılıp kendine ait olan Serenity isimli uzay gemisiyle taşımacılık yapmaya başlıyor. Kendisine son derece bağlı ve sağlam bir ekibi var. Ekip içinde sürtüşmeler ve anlaşmazlıklar hiç bitmese de tüm ekibin ortak özelliği Malcom Reynolds’a sadakatle bağlı olmalarıdır. Günlerden bir gün Serenity isimli gemiye yeni iki yolcu katılır. Bu yolculardan biri mistik ve telapatik yönden değişik güçleri olan bir kız ve genç bir doktor olan abisidir.

Gemiye pazarlık yaptıkları fiyatın üstünde ödeme yapmışlardır. Aslında bu iki kardeş evrene hükmeden bazı güçlerin elinden kaçmaya çalışan kaçaklardır. Bu güçlerin kardeşlerden özellikle genç kızı ele geçirmek için yapmayacağı şey yoktur. Başlarda her şey normal görünürken, bu iki kardeşin gemiye alınmasından sonra niyetleri yavaş yavaş belli olduğundan her şey zamanla değişmeye ve gemideki olaylar ilginçleşmeye başlayacaktır. Dar alanda çeşitli enteresan olayları da beraberinde getiren kardeşlerin hikayesi oldukça sürükleyici hal alacaktır.

Filmin Bütçesi

Yaklaşık 39 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen film, 40 milyon 446 bin dolarlık hasılat yapmıştır. Bilim kurgu ve fantastik severler için oldukça özgün ve farklı bakış açısı ile sinema severlere iyi bir film önerisi olarak sunulabilir.
Ayrıca Gizemli Yolculuk (Serenity) Black Reel Awards 2006, UK 2006, Online Film CriticsSocietyAwards, Golden SchmoesAwards 2005, EmpireAwards gibi pek çok ödül almıştır.

BarryMendel’in yapımcılığını üstlendiği film ağırlıklı olarak Angeles NationalForest, California USA’da çekilmiştir. 9 adaylık ve 9 ödül almıştır. Film eleştirmenlerinden oldukça olumlu not almıştır.

Bir önceki yazımız olan Galaksinin Koruyucuları – Guardians of the Galaxy (2014) başlıklı makalemizde 2014, Bradley Cooper ve Chris Pratt hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/w8JNjmK5lfk” frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Gizemli Yolculuk – Serenity (2005)
63 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar