Gerçeğe Çağrı – Total Recall (1990) 

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Gerçeğe Çağrı – Total Recall (1990) , film molası bölümümüzde Gerçeğe Çağrı – Total Recall (1990)  filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Gerçeğe Çağrı – Total Recall (1990)  filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Gerçeğe Çağrı – Total Recall (1990) 

İçindekiler

  • 1 Gerçeğe Çağrı Filmi Konusu
  • 2 Filme Genel Bakış

Gerçeğe çağrı filmi bir bilim kurgu, macera ve aksiyon filmidir. İzlenecek  film önerileri arasında yer alır.

Gerçeğe Çağrı Filmi Konusu

Film, sıradan bir işçi olan ve eşini çok seven DauglasQuaid’ in hayatı ile ilgilidir. Günlük hayatının monotonluğundan sıkılan Dauglas, hayatın da yaşayabileceği maceraların, süper bir ajan sayesin de olabileceğine inanmaktadır. Douglas bu süreçte sürekli farklı rüyalar görmeye başlıyor. Rüyalarına bir anlam veremiyor. Total Recall adlı yerde insanların beyinlerine, istedikleri macerayı yaşamak için kimyasal maddeler enjekte ediliyor.

Karısının ajanlık yaptığını  öğrenen Douglas, hayatını kurtarabilmek için kaçmaya çalışıyor. Fakat bu yaşanılan olayların bir hayal ya da maceramı olduğu filmin sonlarına doğru biliniyor. Bu ajansta, başvuruyu bilerek yapıyor ve burada ki bir işlem hatasından ötürü, hafızasına aranmakta olan bir ajanın belleği yüklenerek, Dauglas tehlikeli ve büyük bir maceranın içine atılmış oluyor. Peşine de polisler takılır.

Bu durumdan dolayı bir işbirliği yapacağı kişiye ihtiyacı vardır. Gerçek hayatı ve belleği arasın da hayatı kaybolmaya başlar ve gerçek kimliğini bulmak, onun için önemlidir. Filmin yönetmenliğini LenWiseman üstlenmiştir. Film biraz karışık gibi görünebilir. Çünkü neyin gerçek, neyin hayal olduğu, bir süre sonra karışmaktadır. Fakat sona doğru yaklaşıldığında gerçekler açığa çıkacaktır.

Filme Genel Bakış

Macera ve aksiyon filmleri her zaman ilgi çeken filmlerin başın da gelmektedir. Çünkü izleyici sürükleyici ve bilgilendirici, hayatından bir şey bulduğu türde ki filmleri izlemeyi tercih eder. Eğer macera ve aksiyon dolu film önerileri arıyorsanız, Gerçeğe Çağrı filmi doğru film olacaktır. 1990 yapımı film, hem bilim kurgu konusuna yer verirken, hem de değişik bir dünyaya sürükleyecektir.

Bir önceki yazımız olan Hadi Gidelim – Onward (2020) başlıklı makalemizde 2020, Chris Pratt ve Dan Scanlon hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/gtTMWFZbEgI” frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Gerçeğe Çağrı – Total Recall (1990) 
45 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar