Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption (1994)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption (1994), film molası bölümümüzde Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption (1994) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption (1994) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption (1994)

İçindekiler

  • 1 Esaretin Bedeli Filmin Konusu
  • 2 Filme Genel Bakış

Günümüz de film önerileri araştırıldığın da ilk karşılaşılan filmlerden birisi de Esaretin Bedeli filmidir. İzleyen herkesin başkasına tavsiye ettiği, klasikleşmiş filmlerden biridir. Hala çok fazla izlenir. İnsanların hayatına dokunan dersler veren filmlerden biri olmuştur.

Her yaştan insanın izleyebileceği, güzel mesajlar veren bu film, sinema sektörü için çok kıymetlidir. Esaretin filmi izlenmeli, buradan dersler çıkarılmalıdır. Esaretin bedeli çok popüler bir filmdir ve Amerika yapımıdır. Dili İngilizcedir. Filmin türü, dramdır fakat içersin de gizemli konular da yer alır.

Esaretin Bedeli Filmin Konusu

Esaretin Bedeli filmin de, Andy ve Red ismindeki iki mahkûmun hapishaneden kurtulma öyküleri anlatılmıştır. Andy, çok başarılı ve zengin bir kişidir. Karısı kendini aldatınca, sevgilisiyle birlikte ikisini öldürme suçundan hapis yatar. Müebbet hapisle çarptırılır.

Hapishanede ki bütün koğuş arkadaşlarını da umudun varlığına inandırır. Andy’ e bu yolculuğun da bir arkadaşı da eşlik edecektir. Film, Stephen Kong uyarlaması olan bir filmdir. Filmin başrollerin de Morgan Freeman ile Tim Robbins yer alıyor. 1995 senesin de, 7 dalda Oscar’a aday gösterilen Esaretin Bedeli, hala dram film önerileri sıralamasında ilk sıra da yer alıyor.

Filmin başrollerin de, oynadıkları her filme damga vuran oyuncular yer alıyor. Bu oyunculardan da bahsetmek gerekir. Tim Robbins; Asıl ismi Timoty Francis Robbins’ tir. 1958 senesin de, Ekim ayında doğmuştur. Ünlü oyuncu, Akademi Ödülü ne sahiptir. Oyunculuğun yanı sıra, senarist, yapımcı ve aynı zaman da müzisyendir.

Morgan Freeman; Milyonluk Bebek filmi ile, Akademi Ödülü olan, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü almıştır. Bunun dışın da, Esaretin Bedeli, Yenilmez, Street Smart gibi filmlerde de yine Akademik Ödüllere aday olmuştur.

Filme Genel Bakış

Eğer film önerileri arıyorsanız, Esaretin Bedeli filmini izleyebilirsiniz. Çünkü Esaretin Bedeli sinema sektörüne damga vurmuş bir filmdir. Esaretin Bedeli filmini izleyen kişilerin, hayata bakış açısı ve davranışları değişmektedir. İnsanların asla umudunu kaybetmemesinin güzel bir örneği işlenmiştir. Filmin yorumları incelendiğin de çok beğenilen bir film olduğunu anlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gerçeğe Çağrı – Total Recall (1990)  başlıklı makalemizde 1990, Arnold Schwarzenegger ve Gerçeğe Çağrı hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/7BG-BpvkYB8″ frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption (1994)
56 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar