Dünyalı – The Man from Earth (2007)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Dünyalı – The Man from Earth (2007), film molası bölümümüzde Dünyalı – The Man from Earth (2007) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Dünyalı – The Man from Earth (2007) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Dünyalı – The Man from Earth (2007)

İçindekiler

  • 1 Dünyalı Filminde Neler Oluyor?
  • 2 Oldman’ın Şaşırtıcı İddiaları

Bilim kurgu filmi olan Dünyalı oldukça değişik tarzda yapılmış bir eserdir. The Man From Earth, filmin özgün ismidir. Jerome Bixby’nin senaryosunu yazdığı filmin yönetmen koltuğunda Richard Schenkman yer alır. Başrol oyuncuları arasında ise David Lee Smith, Richard Riehle, William Katt ve Tony Todd bulunur. Film düşük bütçelidir, aksiyondan uzak bir şekilde ve neredeyse tek bir odada çekilmiştir. Öyle ki filmde daha çok tiyatro havası hâkimdir. İzleyici tüm film boyunca sorgulamaya açıktır. Farklı efekte gereksinim duymamış olan film izleyicileri düşünmeye sevk eden farklı bir bilim kurgu’dur.

Dünyalı Filminde Neler Oluyor?

John Oldman, üniversitede tarih profesörüdür ve işinde de oldukça başarılıdır. İşinde bu kadar iyi durumdayken ve ortada bir sebep yokken aniden istifa edip gitmeye karar verir. Meslektaşları bu duruma çok şaşırırlar ve ona veda etmek için gittikleri bir anda bu durumu sorgularlar. Ondan açıklama bekleyen meslektaşlarının karşısında bir süre sessiz kalan Oldman sonrasında arkadaşlarına hikâyesini anlatmaya başlar.

Oldman’ın Şaşırtıcı İddiaları

Oldman aslında 14.000 yaşında olduğunu, çok eski dönemlerde ilk mağara adamı olarak hayata başladığını ve şimdiye kadar geldiğini söyler. Öyle ki otuz beşinci yıldan sonraysa hiç yaşlanmamıştır. Sümerlere, Babil Hammurabi Krallığı’na tanıklık ettiğini söyleyen Oldman’a diğer profesör arkadaşları sorular sormaya başlarlar. Oldman soruları hep ilk ağızdan yanıtlar ancak arkadaşları buna inanmaz ve tüm bu cevapların okunarak da verilebileceğini söylerler.

Bir önceki yazımız olan Aile Sırları – August: Osage County (2013) başlıklı makalemizde 2013, 2013 Filmleri ve Aile Sırları hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/w01A_70hifM” frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Dünyalı – The Man from Earth (2007)
42 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar