Demir Adam – Iron Man (2008)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Demir Adam – Iron Man (2008), film molası bölümümüzde Demir Adam – Iron Man (2008) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Demir Adam – Iron Man (2008) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Demir Adam – Iron Man (2008)

İçindekiler

  • 1 Demir Adam Film Konusu
  • 2 Demir Adam (Iron Man) Zırhı

İlk Marvel Sinematik Evreni filmi olan Demir Adam (Iron Man), 2008 yılında MarvelComicsşirketi tarafından yayımlandı. Aynı ismi taşıyan çizgi romanın beyazperdeye uyarlanmasıyla oluşturulan filmde başrol isim Robert Downey oldu. Filmde Downey’ e TerrenceHoward, GwynethPaltrow ve JeffBridges eşlik etti. Demir Adam’ın yönetmen koltuğunda ise JonFavreau oturdu.

Demir Adam Film Konusu

Başrol Robert Downey’in oynadığı karakter olan TonyStark filmde silah ve füze üreten bir şirketin CEO’sudur. Stark, geliştirdiği teknoloji harikası buluşlar ile yalnız ülkesinde değil tüm dünyada tanınır. Çapkınlığı da eksik olmayan Tony, kadın hayranlarıyla boş zamanlarında vakit geçirir. Fakat birgün Afganistan’da bir konvoyun saldırısına uğrar.

Tam da yeni geliştirdiği savaş aletlerini generallere tanıttıktan sonra yaşanan bu saldırıda Tony’nin yanındaki askerler Stark yapımı silahlarla terörist grubu tarafından öldürülür, o da esir alınır. Esir düştüğü teröristler ondan kendileri için yeni silahlar yapmasını ister. Her kesimden izleyici kitlesi bulunan Demir Adam film önerileri için oldukça uygun bir seçenektir.

Silah yapıyormuş gibi görünen Tony, aslında bir zırh yapıyordur. Zırhı tamamladığında teröristler durumu anlayarak saldırıya geçerler ve aksiyon dolu sahneler burada başlar.

Demir Adam (Iron Man) Zırhı

Filmden sonra büyük beğeni toplayan Iron Man zırhı çok fonksiyonlu bir yapıdır. Tony’nin tasarımı olan zırh bilgisayarı JARVIS sayesinde kolay kolay yenilgiye uğramaz. Lazer, manyetik kalkan, püskürtücü ışın ve akıllı füzelere sahip olan zırh ayak kısmında bulunan roketler ile uçmayı da sağlar. Her yönden geliştirilmiş olan zırh farklı silahlar, ark reaktörü ve itici motorlar ile donatılmıştır. Günümüzde bu zırha benzer zırhlar yapmak için çalışmalar bulunur.

Bir önceki yazımız olan Felekten Bir Gece – The Hangover (2009) başlıklı makalemizde 2009, Bradley Cooper ve Felekten Bir Gece hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/18FkI9f-bAQ” frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Demir Adam – Iron Man (2008)
29 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar