Deadpool (2016)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Deadpool (2016), film molası bölümümüzde Deadpool (2016) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Deadpool (2016) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Deadpool (2016)

İçindekiler

  • 1 Deadpool Film Özeti
  • 2 DeadpoolKarakterinin Farklı Yönleri

Komedi türünde süper kahraman filmi olan Deadpool, 2016 yılında yayımlanan Amerika yapımı aksiyon filmidir. Marvel çizgi romanından uyarlanan filmin yönetmeni Tim Miller’dir. Başrolünde Ryan Reynolds oynayan X Men serisinin bu 6.yapımında; MorenaBaccarin, EdSkrein, GinaCarano ve T.J. Miller de rol oynar. Bir süper kahramanın oluşumunu anlatan filmde karakter Deadpool, şanssız ve komik bir kişiliktir.

Deadpool Film Özeti

RyanReynolds tarafından hayat verilen karakter Wade, kiralık bir asker olarak oynuyor. Vanessa adında bir sevgilisi vardır ve onunla evlenmeyi planlar. Fakat işler beklediği gibi gitmez ve kansere yakalandığını öğrenir. Sevgilisi Vanessa’yı sevse de, onu kötü halde görmemesi için terk eder.

Kanserini tedavi edeceğini iddia ettikleri bir askeri deney programı olan Weapon-X’ e katılan Wade, birden çok ameliyata ve ağrıya maruz kalır. Deney sırasında cerrah Ajax’ı sinirlendirmeyi de başaran Wade, tedavinin son aşamasında vücudunun ve yüzünün yanması ile Deadpool’ a dönüşür. Wade mutasyona uğramıştır.Sonucunda ve süper bir kahramana dönüşen, yanmış olan yüzünü gizlemek için kendisine özel bir kostüm diktirir.

Vanessa’nın kaçırılması, Deadpool’un ölümle burun buruna gelmesi gibi birçok aksiyon dolu müzikler de oldukça heyecan vericidir. Deadpool, hem Vanessa’ ya kavuşmak hem de Ajax’tan intikam almak istemektedir.

DeadpoolKarakterinin Farklı Yönleri

Reynolds tarafından oldukça başarılı şekilde canlandırılan Deadpool karakteri konuşkan, komik ve arsızdır. Oldukça zeki olan bu karakter, filmde bazı göndermelerde de bulunuyor. Siyaset içeriği, ünlüler ile ve yaşam ile ilgili birçok ince mesajlar veren Deadpool, lafını da asla esirgemiyor. Bazen bel altı bazen soğuk espriler yapan karakter eğlenceli şekilde laflarını sayıyor. Çenesi de bir hayli düşük olduğundan karşısındakini kızdırmayı ister istemez başarıyor.

Bu filmin en çekici yönlerinden biri ise aksiyon sahnelerinde gerilimi arttıran müzikleri olmasıdır. Film yer yer romantizm, bazen mizah çokça da aksiyon tadı veriyor. Aksiyon seven gençler için film önerileri için iyi bir seçenek olabilecek Deadpool filminde tanıdık iki karaktere de yer veriliyor. Marvel karakterlerinden Colossus ve AngelDust’ ta filmde yer alıyor. Filmin sonunda da izleyiciyi iki sürpriz bekliyor.

deadpool 2
Önerilen Yazı
Deadpool 2 (2018)

Bir önceki yazımız olan Coco (2017) başlıklı makalemizde 2017, Adrian Molina ve Ailecek İzlenecek Filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/Yj-AnODg3GA” frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Deadpool (2016)
24 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar