Coco (2017)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Coco (2017), film molası bölümümüzde Coco (2017) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Coco (2017) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Coco (2017)

İçindekiler

  • 1 Coco Filminin Konusu
  • 2 Coco Filminin Oyuncu Kadrosu

Animasyon tutkunlarının beğenerek ve severek izlediği Coco, Oscar ödüllerinin yanı sıra en iyi animasyon filmi seçilerek birçok ödüle de layık görülmüştür. Coco filminin yönetmen koltuğunda Lee Unkrich otururken, oyuncu kadrosunda da oldukça ünlü ve başarılı isimler yer alıyor. Ayrıca filmin oyuncu kadrosunun yanı sıra seslendirme ekibinde de Latin oyuncular yer alıyor. Bu anlamda seslendirme ekip kadrosunda oldukça başarılı olan Anthony Gonzalez, Benjamin Bret, Alfansa Arao gibi ünlü isimlerin sesleri duyuluyor.

Coco Filminin Konusu

Coco, filminde 12 yaşında bir çocuğun hayatı konu alınıyor. 12 yaşında olan Miguel ölüler diyarında yaşadığı sıra dışı maceraları anlatıyor. Miguel karakteri için efsanevi ve büyük kahraman Meksikalı gitarist olan Ernesto de la Cruz karakteri yer alıyor. Fakat minik çocuğun hayran gözlerle baktığı bu karakteristik kısa bir süre önce ölmüştür ve Miguel’in bu gitarist ile tanışma şansı yoktur. Bu sebep ile derin bir üzüntüye kapılan Miguel, onun şarkılarını dinleyerek hayatına devam eder. Onun şarkıları ile büyüyen çocuk günün birinde ünlü gitaristin müzik aletine ulaşır.

Ünlü gitariste karşı büyük hayranlık besleyen çocuk bulduğu gitar karşısında çok heyecanlanır ve çok mutlu olur. Ancak çocuğun gitarı çalması onu birçok maceraya sürüklemesine neden olur. Öyle ki çocuk gitarı çaldığı an kendini biranda Ölüler Diyarı’nda bulur. Oldukça korkunç olan bu yerden tırsan Miguel, hemen buradan kurtulmak için çıkış yolu aramaya başlar. Çıkış yolunu arayan Miguel, Hector’la karşılaşır ve bu düzenbazın oyunlarına maruz kalır. Hector Miguel’in aile tarihi ardındaki gerçekleri aydınlatmak için olağanüstü bir yolculuğa çıkarlar.

Coco Filminin Oyuncu Kadrosu

Yönetmenliğini Lee Unkrich ve Adrion Molina’nın üstlendiği Coco filminin senaryosu Adrıon Molina, Lee Unkrich, Enrico Casaroca ve Matthew Aldrich’in kaleminden dökülüyor. Hayali karakteristler içeren filmde dublaj seslerini de başarılı ve ünlü oyuncular üstleniyor. Filmin karakterlerine ses ile can veren Benjamin Braat, Selene Luna ve alanna Ubach gibi deneyimli isimler önde geliyor. Coco filmi ekrana yansıttığı aksiyon ile kısa zamanda birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Filmde aksiyon ve maceranın bir arada olması oldukça sürükleyici bir yapım olmasını sağlamıştır.

Bir önceki yazımız olan Yenilmezler: Son Oyun – Avengers: Endgame (2019) başlıklı makalemizde 2019, Anthony Russo ve Chris Evans hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/V46MgKE0LsQ” frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Coco (2017)
50 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar