Büyük Firar – The Great Escape (1963) 

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Büyük Firar – The Great Escape (1963) , film molası bölümümüzde Büyük Firar – The Great Escape (1963)  filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Büyük Firar – The Great Escape (1963)  filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Büyük Firar – The Great Escape (1963) 

İçindekiler

  • 1 Büyük Firar Filmin Konusu Ve Detayları
  • 2 Filmin Ödülleri
  • 3 Filme Genel Bakış

Son günlerde, pek çok kişi farklı film önerileri araştırıyor. Genel de eski yıllarda çekilmiş filmler daha çok dikkat çekiyor. Bunlardan biri de Büyük Firar filmidir.

Büyük Firar Filmin Konusu Ve Detayları

Büyük firar ( The Great Escape) filmi, İkinci Dünya Savaşı dönemlerin de bir kampta esir olan savaş esirlerini konu alır. Son derece güvenlikli bir düzeyi olan bu kampta, esirler, Ammanlar tarafından her dakika gözlemlenir. Başların da bulunan Alman askerleri, sürekli bu kamptan çıkabilmelerinin, imkânsız olduğunu belirtir. Esirler, İngiliz bir asker, nitelikli bir hırsız ve hendek kazmayı çok iyi bilen üç kişiden oluşur. Film de bu kişiler plan yaparak, zor olan engelleri aşıp kaçma planları yaparlar. Başların da sürekli nöbetçiler olduğu için bu biraz zordur.

Bu üç kişi, kaçılması imkânsız olan bu kamptan kaçabilmenin yollarını ararlar. Fakat problem, sadece kamptan kaçmak değildir. Dışarıya çıktıkları zaman da onları pek çok bela ve tehlikeli bir hayat bekler. Paul Brickhill’ in romanından esinlenerek uyarlanan Büyük kaçış filminin başrollerini, James Gerner ve Steve McQueen gibi yıldız isimler oynamıştır. Filmin başrolünde, sinema sektörüne damga vuran oyuncular yer alıyor.

James Gerner ;Notebook adlı filmle hafızalara kazınan ünlü oyuncu, Space Cowboys ve Maverick gibi filmlerde de başrol de oynadı.DivineSecrets’ filminde oynayan Garner, 2005 senesin de ömür boyu yaşam ödülüne layık görülmüştür.

Steve McQueen; İlk kez 1955 senesin de kameraların karşısına geçip, ilk filmin de oynamıştır. Gangasterin Kaderi, Kelebek, Yedi Silahşörler, Büyük Firar gibi pek çok film de başrol de oynamıştır. Oyuncu 1980’ de hayatını kaybetmiştir.

Filmin Ödülleri

Büyük Firar filmi, en iyi filmler sıralamasında, ilk yüzün içinde olan, halen film önerileri olarak gösteriliyor. Bu film romanda geçen ve yaşamını kaybeden 50 subay için yapılmıştır. Oyuncu, Steve McQueen bu film ile birlikte, en iyi erkek oyuncu ödülünü almıştır.

Filme Genel Bakış

Son günler de kaliteli bir aksiyonlu film önerileri arıyorsanız Büyük Firar (The Great Escape) filmini izleyebilirsiniz. Büyük Firar filmi, en çok izlenen filmler arasına girmiştir. Eski bir yapım olmasına rağmen, hala çok izlenmektedir. Film de esaretin verdiği, özgürlük isteği sonucu yaşananlar ve daha sonrasında yaşanan hayat zorlukları yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Alive – Saraitda (2020) başlıklı makalemizde 2020, Ah In Yoo ve Alive hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/IxMV2Fi5Xbg” frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Büyük Firar – The Great Escape (1963) 
37 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar