Bir Rüya İçin Ağıt – Requiem For a Dream (2000) 

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Bir Rüya İçin Ağıt – Requiem For a Dream (2000) , film molası bölümümüzde Bir Rüya İçin Ağıt – Requiem For a Dream (2000)  filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Bir Rüya İçin Ağıt – Requiem For a Dream (2000)  filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Bir Rüya İçin Ağıt – Requiem For a Dream (2000) 

İçindekiler

  • 1 Filmin Konusu Ve Detayları 
  • 2 Filme Genel Bakış 

Bu film tam olarak bir dram filmidir. 20 senelik bir film olmasına rağmen, hala izlenmeye devam ediliyor. Duygusal, hüzünlü film sevenlerin mutlaka ilgisini çekecektir.

Filmin Konusu Ve Detayları 

Rüya İçin Ağıt filmi, bir romandan, filme uyarlanmıştır. Televizyon bağımlısı olan bir anne ile uyuşturucu bağımlısı olan bir gencin gerilimli ve acıklı hikâyesini anlatır. Harry artık uyuşturucu batağındadır ve hayatta başka hiç bir amacı kalmamıştır. Annesi ile hayatla olan ilgisini kesmiş umutsuz bir kadındır.

Hayattaki tek amacı, televizyon da izlediği yarışma programına katılmak, sevdiği elbiselerden birini giymektir. Bu esna da yaşlanan anne, çeşitli haplar içmeye başlar. Bu da olayların başlangıcıdır. Filmin yönetmenliğini, DarrenAronofsky üstlenmiştir. Filmin dramatik müzikleri uzun yıllar konuşulmuştur. O güzel müzikleri, ClintMansell yapmıştır. Film de önemli ödüllere layık görülmüş, ünlü film yıldızları yer almaktadır. Jennifer Connely,  JaredLeto gibi oyuncular, filmin başrolünü üstlenmiştir. Hala trajik film önerileri tavsiyesin de baş yapıtlararasındadir.

Jennifer Connely; Kariyerine modellik ile başlamış ünlü oyuncu, Oscar ve Altın Küre ödülü kazanmış olan çok başarılı bir kariyere sahiptir. Jared Leto; Hollywood’ un en yüksek bütçeli filmlerin de rol almış olan, Altın Küre Ödülü ne sahip başarılı bir oyuncudur. Aynı zaman da yönetmenlik ve müzisyenlik yapmıştır.

Filme Genel Bakış 

Bir Rüya İçin Ağıt filmi ders çıkarılması gereken bir filmdir. Her türlü bağımlılığın insanı felakete sürüklediğini ve uzak durulması gerektiğini anlatır. Psikolojik sorunları olan dul bir kadının, uyuşturucu batağında ki oğlu ve kız arkadaşı arasında yaşanan sorunlar ele alınmıştır.

Televizyon programına çıkma şansı olan anne, ödül olan elbiseyi kazanmak ve giymek için, çeşitli zayıflama ilaçları kullanır ve oğlu da aralıksız uyuşturucu kullanmaya devam eder. Anne ve oğulun bu bağımlılıkları, onları çok kötü bir felakete sürükler. Bir ailenin acı hayatını gözler önüne serer. Eğer trajik ve acıklı film önerileri arıyorsanız, bu filmi izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dört Kardeş – Four Brothers (2005) başlıklı makalemizde 2005, Andre 3000 ve Dört Kardeş hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/_w0Ro67trFs” frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Bir Rüya İçin Ağıt – Requiem For a Dream (2000) 
36 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar