Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur (2012)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur (2012), film molası bölümümüzde Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur (2012) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur (2012) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur (2012)

Yönetmenliğini Anurag Basu’nun yaptığı, hint uyruklu film çıktığı dönemde özgün ve çarpıcı konusuyla ses getirmiştir. Başrollerini Ranbir Kapoor ve Ileana D’cruz un paylaştığı film 2012 yılında vizyona girdi. Vizyona girdiği dönemde çok fazla izleyici kitlesine ulaşarak dünya çapında da adını duyurmuştur. Film Önerileri listesinde çokça rastlanılabilen bir filmdir. Ayrıca film, özgün ve dikkat çeken konusu ve başarılı oyuncuları sayesinde birçok ödül ve övgüye layık görülmüştür.

Filmin Konusu 

Sağır ve dilsiz olarak dünyaya gelen Barfi küçük yaşta annesini de kaybedince babası tarafından yetiştiriliyor. Ama her şeye rağmen Barfi hep hayata sımsıkı tutunan ve pozitif biri oluyor. Ama yaptığı haylazlıklar yüzünden başı hiç dertten kurtulmuyor. Hayatı bu şekilde devam ederken bir gün Shurti Ghosh isminde genç bir kadınla tanışıyor. Bu kadın bu şehre yeni taşınmıştır ve üç ay içerisinde başka bir adamla evlenecektir. Barfi, bu kıza ilk görüşte aşık oluyor. Zamanla Shruti de ona karşı bir şeyler hissetmeye başlıyor. Ama ortada çok büyük bir sorun var. Shurti’nin ailesi ve çevresi bu ilişkiye hiç olumlu bakmıyorlar. Çünkü ailesi Shurti’nin normal bir insanla evlenip güzel bir hayat sürmesini istiyorlar. Sonuç olarak da Barfi ile birlikte olmasına kesinlikle izin vermiyorlar. Bunun üzerine Barfi ve Shurti yollarını ayırmak zorunda kalıyorlar. Yıllar sonra tekrar yolları kesişiyor ama bu kez Barfi’nin kalbinde başka biri var. Shurti ise seçim yapmak zorunda kalıyor.

Bir önceki yazımız olan Apollo 13 (1995) başlıklı makalemizde 1995, Apollo 13 ve Bill Paxton hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/tGL1FiAZGuk” frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur (2012)
29 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar