Atlantik Savaşı – Greyhound (2020)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Atlantik Savaşı – Greyhound (2020), film molası bölümümüzde Atlantik Savaşı – Greyhound (2020) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Atlantik Savaşı – Greyhound (2020) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Atlantik Savaşı – Greyhound (2020)

İçindekiler

  • 1 Film Konusu
  • 2 Film Eleştirisi

Orijinal ismi Greyhound olan film“The Good Shepherd” romanından uyarlanmış. 1942 yıllarında geçen filmin başrollerinde TomHanks rol alıyor. Ayrıca senaryo da yine TomHanks’e ait. Diğer başrol kadrosunda ise karşımıza ElisabethShue, StephenGraham, Lee Norris, Karl Glusman çıkıyor.

Tarihsel bir olayla ilerleyen film bu açıdan da izleyicilerin dikkatini çekiyor.  Filmin türü ise aksiyon, savaş ve dram odaklıdır.

Film Konusu

1942 kışında USS Greyhound savaş gemisinin hikâyesi etrafında geçiyor. Binbaşı Krause liderliğindeki Britanya Denizinde yol alan Atlantik Konvoyu hiç bir hava kuvvetinden destek almadan binlerce askeri taşımaktadır. Fakat bir sorun vardır. Bu sular kara delik olarak adlandırılmaktadır. Hava desteğinin olmaması bu gemiyi Alman denizatlarına karşı savunmasız hale getirir. Soğuk ve zorlu deniz şartlarına karşı ayrıca düşmanla aynı anda mücadele veren Krause bu görevi mutlaka başarıyla yerine getirmek zorundadır.

Film Eleştirisi

Atlantik Savaşı filmine, film eleştirmenlerinin ve izleyicilerin yaptıkları yorumların ortak noktasında büyük olayın dar bir mekân içerinde anlatılmaya çalışılması. Filmin en beğenilen özelliği akıcı ve sürükleyici olması. Ayrıca oyunculuk performansı da çok beğenilmiş. Neredeyse ilk dakikasından filmin son sahnesine kadar aksiyon dolu olması filmi izleyenleri içine alıyor.
Filmin süresinin daha uzun olması gerektiğini söyleyen eleştirmenler tarihte gecen bazı olayların çarpıtılarak anlatıldığını da söylemiş. Alt yazılı olarak izlenmesi filmin tadının daha da gerçekçi verilmesinden dolayı tavsiye ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Palmer (2021) başlıklı makalemizde 2021, Alisha Wainwright ve Film Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/nphPjw6yH28″ frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Atlantik Savaşı – Greyhound (2020)
34 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar