Apollo 13 (1995)

Kaynak 1
Hata Bildir ×
[wpforms id="" title="false" description="false"]

Apollo 13 (1995), film molası bölümümüzde Apollo 13 (1995) filmi hakkında detaylı bilgiler vermek istedim. Apollo 13 (1995) filmi ile alakalı tüm bilgileri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Apollo 13 (1995)

Gerçek hayattan esinlenen ya da diret olarak uyarlanan birçok konu ve ya olay kitaplara filmlere ya da dizilere ilham olmuştur. Bu esintilerin en önemlilerinden birisi 1969 yılında Dünyamızın uydusu olan Ay’ a fırlatılan Apollo isimli uzay aracıdır. Bu insanlık uzay ve insanlık tarihine atılmış önemli olay, birçok filme ve kitaba konu olmuştur.  Bu filmlerin en heyecanlısı olan Apollo 13, hem görsel efektleriyle hem de konusuyla uzay konulu film önerileri listenize ekleyebilirsiniz.

Apollo 13 Filminin Konusu

Başarısızlıkla sonuçlanan bir Ay yolculuğunu konu alan bu film, aynı uzay aracı içinde bulunan ekibin bu yolculuk sırasında başına gelen türlü olayları anlatıyor. Alınn 6 aylık eğitimin ardından yolculuğa artık hazır olan bu ekibin bir üyesi kendisine konulan kızamık teşhisiyle ekipten geri alınıyor ve yerine Jack Swigert isimli aşka bir astronot atanıyor.

Fırlatılan Apollo 13 uzay aracında Ay’ın yörüngesine girmeden bir arıza oluşuyor. Hem Ay’a gidişin hem Dünya dönüşün imkansız olduğu uzay aracının arızasının hemen giderilmesi gerekir. Bütün ekibin enerji ve hava sıkıntısı çekmesi bu arızanın onarılmasına bağlıdır. Kısıtlı enerji ve oksijeni olan ekibe Houston yani komuta merkezi Apollo13 ekibini kurtarmak ve Dünyaya geri dönüşlerini sağlamak için var gücüyle çalışmalar yapar.

Ekibimizi kurtarma çalışmalarının sonucunu Apollo 13 filmini izleyerek öğrenebilirsiniz. Macera dolu Apollo 13 filmi, Lost Moon kitabından uyarlanmıştır ve kitabın yazarlarından biri hem filmde bulunan bir karakterin ismi hem de senaryo ekibinin parçasını oluşturmuşlardır.

Bir önceki yazımız olan Meçhul Asker – Tuntematon Sotilas (2017) başlıklı makalemizde 2017, Aku Louhimies ve Eero Aho hakkında bilgiler verilmektedir.

[wpcc-iframe class=”video_youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/KtEIMC58sZo” frameborder=”0″ allowfullscreen]
Film Bilgileri
2 sene önce eklendi
Apollo 13 (1995)
33 views izlenme
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor.

Film Robotu
Son Yorumlar